Nvidia yeni güncellemesi Apex Legends sorunu çıktı

19 Şubat 2019 588 okunma

Apex Legends en büyük sorunu oyunun hata verip kapanması tüm oyuncular için can sıkıcı bir olay. Bu durumu en çok Nvidia RTX ekran kartı serisi kullanan oyuncuların yaşadığını, geri bildirimler sonrası ortaya çıktı.

Nvidia yeni güncellemesi Apex Legends sorunu

Ekran kartı hatası: 0x887A0005 – DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED

DXGI Error hatası alıyorum çözümü nedir ? Bu hatayı alan kullanıcılara tavsiyemiz eski driver kurup sorunu çözmeye çalışmaları. Sürücü sürümü: 417.71 olan nvidia sürücüsünü kurduğunuzda bu hatayı almayacaksınız. Tarafımızdan denenmiş ve işe yaramıştır. Oyun içindeyken masaüstüne dönmekten kaçının. Alt + Tab tuşunu oyundayken kullanmayın. Oyunu simgeye getirip tekrar döndüğünüzde ekran kartını çağırıp kaldığı yerden işlem yapmadığında bu hata alınıyor.

apex legends 0x887A0005 - DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED

Apex Legends uyumsuz ekran kartı ve işlemciler

Resmi olarak tam liste açıklamasalar da oyuncuların bir çok geri dönüşümü nvidia ve amd ekran kartlarında sorun yaşadığını gösteriyor. Nvidia ekran kartlarında GTX serisinde oyun çökmesi gözükmezken RTX serisinde hepsinde oyun hata alıp kapandığı biliniyor. Apex Legends AMD eski işlemci (cpu) uyumsuzluğu da gün yüzüne çıktı. Eski amd işlemcilerinde oyunu çalıştırmadığı kabaca desteklemediği ortaya çıktı.

apex legends 0x887A0005 - DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVEDapex legends 0x887A0005 - DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED