Apex Legends v1.1.3 Güncellemesi – 20 Mayıs

21 Mayıs 2019 457 okunma

Apex Legends 20 Mayıs yeni bir güncelleme geldi. Oyun içinde çeşitli ses sorunlarını düzeltecek ve oyundaki işlemci performansını artıracak bu yama notlarına aşağıdan bakabilirsiniz.

apex legends 20 mayis güncellemesi

Apex Legends v1.1.3 güncelleme notları (20 Mayıs)

20 Mayıs’da yeni gelen güncellemeyle oyun ses sorunu düzeltmesi ve crashler çözüm olacak bir güncelleme yayınlandı. Respawn ekibi yamanın önümüzdeki haftanın başında tüm platformlara geleceğini bildirdi. Ses motorunu %30 daha fazla CPU kullanımı yapacak ve oyundaki ses karışımı ortadan kalkacak.

Apex Legends ses düzeltmesi

Oyun içinde eksik ve kesilen sesler, yanlış yerden alınan sesler ve yakınındaki oyuncuların sesleri duyulmaması uzun süredir bir problemdi. Oyun içi ses performansını iyileştirmeler yapıldı. Yakındaki düşman ayak seslerinin hacmi arttı. Rakipleri çok daha kolay fark edeceksiniz. Ses karışım sorunlarını takip edip düzeltmeye devam edeceğiz.

Performans düzeltmeleri

 • Geliştirilmiş ses motoru %30 daha fazla CPU verimli olacak şekilde düzenlendi. Ses bozulma ihtimali azaltıldı.
 • Oyun yüklenme ekranı esnasındaki yavaşlık giderildi.

Oyun içi düzeltmeleri

 • Karakter seçme ekranında çıkan sesler ana ses seviyesine düşürüldü.
 • Sese duyarlı olan Wraith karakterin bıçak ses seviyesi düşürüldü. Şikayetler devam ettiği sürece bir sonra ki patch ile kaldırılacak.
 • Tüm efsaneler için düşman yakınlık ayak sesleri hacmi artırıldı. Daha rahat yakınınızda olan düşmanları fark edebileceksiniz.
 • Ağır savaş koşullarında düşman ayak seslerinin önceliği artırıldı.
 • Pathfinder karakteriyle oynarken ayak sesi seviyesi oynayan kişi için azaltıldı.
 • R301, Hemlok, Flatline ve RE45 silahları için eksik veya sessiz ateş cephane kalmadığında tıklama sesi ve silah şarjör değiştirirken artan ses efektleri düzeltildi.
 • Bir maç kazandığınızda çalan müziğin sesi artırıldı.
 • Eğitim moduna (traning) ayrıntılı bir ses eklendi.

Hata düzeltmeleri

 • Havoc silah sesi tıkanma hatası düzeltildi.
 • Otomatik silah ateş sesi bir legend tekrar doğduktan sonra zaman zaman takıldığı sorun düzeltildi.
 • RE45 yakın mesafede ateş ederken eksik ses düzeltildi. Çevrede yankı sesi düzenlendi.

Mermi Tespit sistemleri ve Düzeltmeleri

Bir çok hatalı isabet kaydı şikayetleri üzerine bazı düzeltmeler yapıldı. Bu düzeltmeler kurşun hasarı kaydı da içeriyor. Yeni sistem ile eskisine göre çok daha başarılı hit mermi kaydı olacak. Ateş ettiğinizde vurduğunuzu görüp işlememesi problemini yeni mermi kayıt sistemi ile çözmeyi umuyoruz. Kayda geçmeyen vuruşları daha kolay takip edip sorunu ilerleyen patchler de tamamen kaldırmayı hedefliyoruz.

Silah vuruş kayıtları hatalarına sebep olabilecek kötü internet bağlantısı problemlerini ekranın sağ üst köşesinde ağ sorunu gösteren simgeler bağlantı kaliteniz hakkında sizi bilgilendirecek. Sık sık gördüğünüz ağ sorunu simgesi internetinizin problemli olduğunu size söylemiş olacak. Lütfen videoları bizimle paylaşmaya devam edin vuruş kayıt sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

apex legends intel 9th gen core coffee lake - i9900k cpu

İntel İşlemciler (CPU) Hata Düzeltmeleri

Intel işlemci kullanan oyuncuların sıklıkla oyun çökme (crash) problemini araştırdık. Intel CPU’ların bazen belirli bir işlevde görevlerini düzgün şekilde yerine getirmediğini tespit ettik. Kullanıcıların bu yaygın hatayı veri yazarken geçersiz bellek (ram) hatası aldığını fark ettik. Bilgisayarınızda CPU yüksek saat hızı, overclock ve aşırı ısınma oyunun çökmesine sebep olduğu bildirdik. Kullanıcılarımıza overclock kapatmalarını tavsiye ettik.

Son bir aydan bu yane en sık bildirilen oyun crash hatalarını Intel ile paylaştık. Bu durumu Intel düzeltene kadar CPU orjinal saat hızında çalışması için geçici bu yamayla düzeltme yayınladık.

apex legends gibraltar

Karakter düzeltmeleri

 • Gibraltar ve Caustic güçlendirilmiş pasif yetenekleri ile ilgili sorun düzeltildi.
 • Gibraltar silah kalkanına nesne yapıştırılmasına izin veren hata düzeltildi. Kalkan üzerine Arc yıldızı denk geldiğinde savuşturacak.
 • -Novid başlangıç komutu bazı sorunlara sebep olduğunu tespit ettik ve bu sorunları çözene kadar etkisiz hala getirdik.
apex legends gibraltarapex legends gibraltar
apex legends intel 9th gen core coffee lake - i9900k cpuapex legends intel 9th gen core coffee lake - i9900k cpu