Apex Legends Twitch Rival 200.000$’lık turnuvası

16 Şubat 2019 414 okunma

Ünlü Twitch yayıncıların katıldığı Apex Legends Challenge 200.000 dolarlık ödül havuzu ile Apex Legends ilk turnuvasını yapmaya hazırlanıyor.

Oyun çıktığı ilk gün 1 milyon kişiye ulaşması Battle Royale oyun kategorisinde tartışmasız birinci sıraya oturan Apex Legends büyük bir turnuvaya hazırlanıyor. Twitch Rivals ortaklığıyla yapılacak bu turnuvada twitch yayıncıların yer alacağı ve büyük ödülü olan challenge tarzında turnuva olacak.

Yayıncılardan oluşan takımlar 3 kişilik olup ortak sunuc olmadan random sunucularda en çok adam öldürme ve oyun kazanma yoluyla puan toplayacaklar. 1 win 5 puan, 1 kill 1 puan olarak hesaplanacak. Toplam takım oyun kazanması ve oyuncuların vurduğu kişi sayısıyla topladıkları puanlar belirlenecek. Respawn Entertainment firmasının ilk organizasyonu Apex Legends Challenge.

Dünyaca isim yapmış ünlü 48 Twitch yayıncısı 200.000 $ ödüllü bu turnuvada kıyasıya mücadele edecekler.

Apex Legends Challenge

Turnuva duyurusunu Apex Legends resmi twitter hesabından duyurdu. Ardından Twitch Esports resmi hesabı turnuvanın Avrupa (EU) ve Amerika (NA) takımları olarak ayrı yapılacağını açıkladı.

Apex Legends Challenge turnuvası

3’er kişiden oluşan toplam 8 takım yarışacak. 4 saat normal maçlar oynuyacak takımlar en fazla punı toplamaya çalışacaklar. Turnuva sürecinde istediği kadar maça girebilecekler. Puanlama sistemi şöyle:

  • Galibiyet: 5 puan
  • Bir Öldürme: 1 puan

Apex Legends Turnuva Tarihleri

Apex Legends Challenge turnuvası avrupa ve amerika olmak üzere toplam ikişer kez oynanacak. 12 Şubat’ta ilk günü ve 19 Şubat’ta ikinci günü oynanacak.

Turnuva Oyuncuları

24 Avrupa – 24 Amerika Twitch yayıncısının katıldığı bu turnuvada toplam 48 oyuncu yer alacak. Tam liste açıklanmasada başlıcak büyük yayıncıların isimleri şöyle:

  • shroud
  • Dr.Disrespect
  • Sacriel
  • TSM’s Myth
  • RealKraftyy
  • DisguisedToast

apex legends twitch rivalapex legends twitch rival
apex legends twitch rivalapex legends twitch rival